Celestion FTR12-4080DL 4ohm Boxă PA
Cod produs: 999775
Ca nou
Acțiune
Cod produs: 999775
- 13 %
Ca nou
În stoc, 1 buc.
Boxă PA Celestion FTR12-4080DL 4ohm Boxă PA (Ca nou)
- 13 %
Celestion FTR12-4080DL 4Ω este un driver de joasă frecvență de 12 inchi conceput special pentru aplicații subwoofer care necesită eficiență ridicată și performanță fiabilă. Dezvoltat la sediul Celestion din Ipswich, Anglia, acest driver utilizează tehnici avansate de modelare FEA pentru a obține o eficiență mai mare și o distorsiune excepțional...
  • Tip: Unitate difuzor
  • Diametru: 12"
  • Impedanță: 4 Ohm
  • Putere: 1400 W
  • Interval de frecvență: 20 Hz - 300 Hz
  • Tip de magnet: Ferrite
Aceasta este o traducere automată generată de un software:
Celestion FTR12-4080DL 4Ω este un driver de joasă frecvență de 12 inchi conceput special pentru aplicații subwoofer care necesită eficiență ridicată și performanță fiabilă. Dezvoltat la sediul Celestion din Ipswich, Anglia, acest driver utilizează tehnici avansate de modelare FEA pentru a obține o eficiență mai mare și o distorsiune excepțional de scăzută. Ansamblul magnetic ventilat Airflow asigură dispersia dinamică a căldurii, minimizând compresia puterii și sporind longevitatea produsului. FTR12-4080DL este ideal pentru sistemele profesionale de întărire a sunetului care necesită performanțe de bas puternice și precise.
Manevrarea puterii: 700 W (nominal), 1400 W (continuu)
Sensibilitate: 88 dB
Gama de frecvente: 20 – 300 Hz
Impedanta: 4 ohmi
Bobină: cupru rotund de 4" (100 mm) pe model de aluminiu
Con: hârtie încărcată cu sticlă cu impregnare rezistentă la intemperii
Surround: elastomer semi-rulal cu suspensie dublă optimizată
Șasiu: aluminiu turnat
Magnet: ferită, greutate 3,6 kg
Excursie liniară maximă (Xmax): 13,6 mm
Greutate: 10,2 kg
Potrivire
Tip de magnet
Ferrite
Proprietăți
Impedanță
4 Ohm
Putere (Watt)
1400
Putere
1400 W
Interval de frecvență
20 Hz - 300 Hz
Acustică
Putere RMS
700 W
Sensibilitate
88 dB
Dimensiuni și greutate
Diametru
12"