Alegeți țara de livrare

Nou

Superlux HI10 Microfon cu condensator pentru instrumente

Cod produs: 1316127

Nou
Superlux HI10 Microfon cu condensator pentru instrumente

Cod produs: 1316127

Microfon cu condensator pentru instrumente Superlux HI10 Microfon cu condensator pentru instrumente

Superlux HI10 Microfon cu condensator pentru instrumente

179 lei
Microfon pentru hi-hat. HI10 este un microfon de tip creion cu diafragmă mică, cu condensator electret și circuitație electronică integrată, cu directivitate cardioidă, conceput special pentru cinele și instrumentele cu frecvențe înalte. Oferă un sunet luminos și clar, precum și directivitate cardioidă pentru un câștig ridicat înainte de apariția…
  • Utilizare: Instrumente, Tobe
  • Caracteristică direcțională: Cardioid
  • Interval de frecvență: 50 Hz - 18 kHz
  • Impedanță: 200 Ohm
  • Nivelul de presiune sonora (SPL): 134 dB
  • Sensibilitate: -38 dBV/Pa

Superlux HI10 Microfon cu condensator pentru instrumente

Aceasta este o traducere automată generată de un software:

Microfon pentru hi-hat

HI10 este un microfon de tip creion cu diafragmă mică, cu condensator electret și circuitație electronică integrată, cu directivitate cardioidă, conceput special pentru cinele și instrumentele cu frecvențe înalte. Oferă un sunet luminos și clar, precum și directivitate cardioidă pentru un câștig ridicat înainte de apariția feedback-ului.


Caracteristici generale

• Răspuns larg în frecvență

• Sensibilitate ridicată, distorsiune redusă

• Câștig ridicat înainte de apariția feedback-ului

• Microfon condensator tip creion

• Proiectat special pentru hi-hat și cinele

• DRKF5H3 include un HI10


Aplicații

• Hi-hat

• Cimbale

• Chitară

• Instrumente cu coarde occidentale și orientale


Specificații

  • Tip: Electret cu fața spre spate, Ø14 mm (Ø0,55")
  • Diaphragma: Cardioidă
  • Răspuns în frecvență: 50–18.000 Hz
  • Sensibilitate: -38 dBV/Pa (12,6 mV)
  • Impedanță de ieșire: 200 Ω
  • Impedanță minimă de sarcină: 1.000 Ω
  • Raport semnal/zgomot: 69 dB
  • Zgomot de ieșire echivalent: 25 dB
  • SPL maxim: 134 dB SPL
  • Gama dinamică: 109 dB
  • Cerințe de alimentare: 12–52 V c.c., 5 mA
  • Finisaj: Gri
  • Conector: XLR3M
  • Dimensiuni: Ø21 × 94 mm (Ø0,83" × 3,7")
  • Greutate netă: 120 g (4,2 oz)


Accesorii

• Paravan S20

• Clemă HM10S cu buton filetat

• Adaptor filetat YA2

• Husă

Chuwi Hi10 Max — Un Windows 2-în-1 de 13 inch construit în jurul unui ecran tactil 3K

Chuwi Hi10 Max este o tabletă Windows 11 Home de 12.96 inch proiectată pentru utilizatorii care doresc productivitate de clasă laptop într-un format detașabil. Rulând pe procesorul quad-core Intel N100 cu 12 GB de memorie LPDDR5, aceasta gestionează navigarea pe web, documente Office, foi de calcul și redarea media fără efort. Panoul IPS complet laminat de 2880 x 1920 oferă tipul de densitate a pixelilor care face textul clar și fotografiile vibrante, în timp ce raportul de aspect 3:2 oferă documentelor și paginilor web un spațiu vertical vizibil mai mare decât un ecran de laptop tipic 16:9. Pentru oricine caută în segmentul alternativelor bugetare Surface-Pro, acest model se remarcă prin combinarea unui afișaj de înaltă rezoluție, conectivitate modernă și o greutate a tabletei sub 800 g.

Ce diferențiază acest 2-în-1

Două caracteristici împing Hi10 Max înaintea detașabilelor bugetare tipice. În primul rând, ambele porturi USB-C suportă ieșirea video și încărcarea simultan, astfel încât utilizatorii pot conecta un monitor extern în timp ce alimentează tableta de la un singur cablu. În al doilea rând, SSD-ul M.2 de dimensiuni 2242 este înlocuibil de către utilizator, o concesie neobișnuită în această categorie de preț, unde majoritatea concurenților sudează stocarea pe placă. Stylus-ul activ opțional Chuwi H7 oferă 4096 niveluri de presiune pentru schițe și notițe scrise de mână, în timp ce tastatura magnetică tip-cover și husa cu kickstand din piele PU transformă tableta într-o stație de lucru compactă în câteva secunde.

Ecran și Elemente Vizuale — Clar, Luminos și Construit pentru Atingere

LCD-ul IPS de 12.96 inch este piesa centrală a dispozitivului, iar specificațiile sale reflectă această prioritate. O rezoluție de 2880 x 1920 pe un panou 3:2 produce o densitate de pixeli suficient de mare încât pixelii individuali dispar la o distanță normală de vizualizare, în timp ce laminarea completă elimină spațiul de aer dintre sticlă și LCD pentru o senzație de scriere mai asemănătoare cu cea a unui stilou.

  • Dimensiune Panou: 12.96-inch IPS LCD, 3:2 aspect ratio — spațiu vertical suplimentar comparativ cu laptopurile 16:9, ideal pentru documente și lucrul pe ecran divizat.
  • Rezoluție: 2880 x 1920 — suficient de clară încât textul și elementele UI rămân clare fără trucuri de scalare.
  • Rată de Reîmprospătare: 60 Hz cu multi-touch în 10 puncte și suport pentru stylus activ.
  • Luminozitate și Culoare: 400 nits peak, 60 nits minimum, 98% sRGB — utilizabil în interior, cu acoperire de culoare prietenoasă cu calibrarea pentru lucrul foto.

Performanță și Memorie — Quad-Core N100 cu 12 GB RAM

Intel N100 aduce patru nuclee de eficiență Alder Lake-N într-un șasiu de tabletă răcit pasiv, asociat aici cu mai multă memorie decât majoritatea concurenților din acest segment. Rezultatul este un sistem care pornește rapid, rulează Windows 11 Home fără probleme și gestionează file de browser, aplicații Office și instrumente creative ușoare fără a se bloca.

  • CPU: Intel N100, 4 cores / 4 threads, până la 3.4 GHz turbo — suficient de eficient pentru o funcționare silențioasă fără ventilator în condiții de utilizare tipice.
  • GPU: Intel UHD Graphics (integrated) — gestionează redarea video 4K și editarea foto de bază; nu este destinat jocurilor moderne.
  • RAM: 12 GB LPDDR5 at 4000 MHz — confortabil peste linia de bază de 8 GB pentru multitasking-ul Windows 11.
  • Stocare: 512 GB PCIe 3.0 SSD (2242 form factor, replaceable) — aproximativ 474 GB utilizabili din cutie, cu spațiu pentru upgrade ulterior.

Conectivitate, Construcție și Baterie — Porturi, Camere și Portabilitate pe tot parcursul zilei

Conectivitatea este punctul forte al Hi10 Max, oferind o selecție de porturi care rivalizează cu multe laptopuri ultraportabile. Șasiul în sine rămâne subțire la 9 mm grosime și cântărește 780 g ca tabletă simplă, făcând-o confortabilă de ținut cu o singură mână pentru lectură sau notițe.

  • Porturi: 2x USB 3.1 Type-C (video + charging), 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x micro HDMI, 1x 3.5 mm audio jack — conectați un afișaj extern, conectați periferice vechi sau încărcați din oricare parte.
  • Fără Fir: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 — wireless modern pentru descărcări rapide și conexiuni periferice stabile.
  • Camere: 8 MP rear, 5 MP front — adecvate pentru apeluri video și capturarea notițelor de pe tablă din mers.
  • Baterie și Încărcare: 36.48 Wh battery, 36 W USB-C charger — oferă aproximativ 4–5 ore de autonomie în utilizare mixtă, cu un încărcător inclus care încarcă rapid tableta.
  • Audio: 1 W stereo speakers — drivere cu difuzare laterală suficient de puternice pentru apeluri video și media ocazională.
  • Dimensiuni: 287.4 x 208.5 x 9 mm, 780 g tablet only — suficient de subțire și ușoară pentru a încăpea într-un rucsac mic alături de husa opțională pentru tastatură.

Pentru cine este Chuwi Hi10 Max

Chuwi Hi10 Max este alegerea potrivită pentru studenți, lucrători la distanță și călători frecvenți care au nevoie de un dispozitiv Windows ușor, cu un ecran tactil de înaltă rezoluție și flexibilitatea unei tastaturi detașabile. Se potrivește utilizatorilor care își petrec cea mai mare parte a zilei într-un browser, în aplicații Office sau în instrumente de productivitate bazate pe cloud și care apreciază un afișaj clar 3:2 în detrimentul performanței brute în jocuri. Utilizatorii creativi care doresc introducere cu stiloul pentru notițe scrise de mână, diagrame sau schițe ușoare vor aprecia suportul pentru stylus activ cu 4096 niveluri de presiune, în timp ce călătorii vor beneficia de greutatea tabletei de 780 g și de porturile USB-C duale care simplifică configurațiile de cabluri în deplasare. Cumpărătorii care prioritizează o durată lungă de viață a bateriei sau editarea video intensivă ar trebui să caute în altă parte, dar pentru productivitatea de zi cu zi într-un factor de formă hibrid, acest 2-în-1 atinge un punct optim practic.

Chuwi — Tehnologie accesibilă pentru mase

Chuwi și-a construit reputația pe principiul că tehnologia de calitate nu trebuie să vină cu un preț de flagship, concentrându-se pe tablete, laptopuri și mini PC-uri care aduc specificații moderne cumpărătorilor atenți la buget. Linia Hi10 se află în centrul acestei misiuni, evoluând de la hibrizi dual-OS anteriori la detașabilele Windows 11 de astăzi, cu afișaje de înaltă rezoluție și cele mai recente procesoare cu consum redus de energie de la Intel. Fiecare dispozitiv Chuwi este livrat cu o garanție de un an, schimb gratuit în 30 de zile și serviciu de asistență pentru clienți pe viață, oferind cumpărătorilor o plasă de siguranță care se potrivește cu poziționarea mărcii centrate pe valoare.

Caracteristică direcțională: Cardioid

Microfonul direcțional cardioid este proiectat să fie cel mai sensibil la sunetele care vin direct din față și mai puțin sensibil la sunetele care vin din lateral și din spate. Acest model de direcție seamănă cu forma unei inimi (de unde și numele „cardioid”) și este ideal pentru situațiile în care este necesar să se concentreze pe o singură sursă de sunet și să se minimizeze zgomotul ambiental.

Interval de frecvență: 50 Hz - 18 kHz

Răspunsul în frecvență 50 Hz - 18 kHz oferă o gamă suficient de largă pentru a surprinde toate detaliile muzicale și sonore fine.

Pachetul conține

  • Adaptor pentru montare
  • Protecție vânt
  • Microphone Clip
  • Carrying Pouch

Potrivire

Utilizare

Tobe, Instrumente

Funcții

Caracteristică direcțională

Cardioid

Interfață

XLR

Alimentare phantom

Da

Proprietăți

Răspuns frecvență

50 Hz - 18 kHz

Tipul capsulei

Back Electret Condenser

Interval de frecvență

50 Hz - 18 kHz

Raport semnal/zgomot

69 dB

Impedanță

200 Ohm

Intrări și ieșiri

USB

Nu

Intrarea MP3 / Line In

Nu

Ieșire căști

Nu

Acustică

Nivelul de presiune sonora (SPL)

134 dB

Sensibilitate

-38 dBV/Pa

Pachet

Pachetul conține

Protecție vânt, Microphone Clip, Adaptor pentru montare, Carrying Pouch

Incarcare

Poate functiona pe baterii

Nu

Alimentare electrică

12-52V Phantom

Accesorii

Include husa/case

Da

Adaptor inclus

Nu

Dimensiuni și greutate

Greutate

120 g

Țară

Ţara de fabricaţie

Taiwan

Documente

Instrucțiuni de utilizare
Informații despre producător
Producător:
Superlux
3F, No 7, Alley 2, Lane 342, Fuder 1st Rd, 22150, Hsichih City, Taipei County, Taiwan
Persoană responsabilă:
GBM Europe
Drieňova 1H, 82101, Bratislava, Slovacia
Instrucțiuni de siguranță

Te rog să consulți manualul de utilizare pentru instrucțiunile relevante privind siguranța produsului